Odbieranie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości  gwarantuje urząd miasta lub gminy, który ma obowiązek zapewnić taką usługę. Innymi prawami rządzi się jednak odbiór odpadów komunalnych od firm, które same muszą zapewnić sobie obsługę w tym zakresie, podpisują osobną umowę z firmą świadczącą takie usługi. Pamiętać jednak trzeba, że także i w tym przypadku mieszanie odpadów komunalnych i np. gruzu nie jest możliwe.

Wywóz odpadów komunalnych a wywóz gruzu

Właściwe zagospodarowanie odpadów komunalnych to obowiązek każdego przedsiębiorcy. O ile w utrzymaniu czystości na posesjach udział bierze samorząd, zapewniając wywóz śmieci, o tyle firmy muszą o ten aspekt zadbać same, dostosowując umowę z usługodawcą do swoich potrzeb. Pamiętać jednak muszą, że gospodarowanie odpadami komunalnymi przez nich podlega tym samym ograniczeniom, co w przypadku osób prywatnych. Wykorzystywanie tradycyjnych kontenerów na odpady do gromadzenia gruzu, papy, odpadów budowlanych, dużych odpadów opakowaniowych jest zakazane i wiązać się może z narzuceniem wysokiej kary przez usługodawcę, a także pogorszeniem wizerunku firmy, która uznana zostaje za nieodpowiedzialną ekologicznie.

Co w takim razie mają zrobić właściciele nieruchomości należącej do firmy, na której przeprowadza się mały remont albo właśnie rozpakowuje sporą dostawę nowych elementów wyposażenia w opakowaniach, których trzeba się pozbyć? Rozwiązaniem jest wynajem kontenerów Wrocław.

Istnieją firmy oferujące odbiór odpadów od firm nie tylko w zakresie odpadów komunalnych. Możesz skorzystać z oferty wynajmu kontenera na gruz we Wrocławiu. W podobny sposób możesz zamówić kontener na odpady opakowaniowe, papę, odpady poremontowe. To oferta prywatnego odbioru odpadów kierowana zarówno do firm, jak i osób prywatnych.

Odbiór odpadów od firm

Jeśli interesuje cię wywóz gruzu Wrocław albo potrzebujesz pozbyć się zgromadzonych w magazynie, na firmowej posesji odpadów opakowaniowych, wynajem kontenera od profesjonalnej firmy to najlepsze możliwe rozwiązania. Przede wszystkim kontener na gabaryty czy kontener na papę to odpowiednie miejsca na tego typu odpady. Dzięki skorzystaniu z takiej oferty nie mieszasz zwykłych odpadów komunalnych z innymi, respektujesz obowiązujące prawo dotyczące gospodarowania odpadami, a jednocześnie zyskujesz gwarancję, że odpady trafią tam, gdzie powinny i gdzie istnieje szansa na ich ponowne wykorzystanie.

Możesz zamówić m.in.:

  • kontener na gruz,
  • kontener na zmieszane odpady budowlane,
  • kontener na gabaryty,
  • kontener na zmieszane odpady opakowaniowe,
  • kontener na papę.

Kontener na odpady komunalne i nie tylko

Zamawiając kontener na odpady różnego typu, warto zawsze dokładnie zdefiniować swoje potrzeby. Za kontener łatwo bowiem przepłacić, szczególnie jeśli nie dopasuje się jego wielkości do odpadów, jakich chcemy się pozbyć. Dotyczy to zarówno umowy z usługodawcą oferującym regularny odbiór odpadów komunalnych, jak i wynajmu kontenerów na gruz, papę czy odpady remontowe. Warto więc możliwie dokładnie oszacować wielkość zbioru, którego chcemy się pozbyć. Kontaktując się z firmą oferującą wynajem kontenerów, warto przekazać maksymalnie dużo informacji o tym, jakiego rodzaju odpady chcemy zgromadzić,  jak będzie ich dużo, w jakim czasie jest nam potrzebny kontener (czy zamierzamy zapełnić go jednego dnia, czy też potrzebujemy wynajmu np. na 5 dni). Im więcej takich konkretów podasz, tym większa szansa, że oferta zostanie idealnie dopasowana do twoich potrzeb, a ty nie ryzykujesz niepotrzebnie dużych kosztów.