W sobotni poranek, 18 maja, około godziny 9.30, miała miejsce tragedia na drodze krajowej numer 12. W wyniku nieszczęśliwego zdarzenia pojazd osobowy zakończył swoją drogę w rowie, po czym doszło do dramatycznych dachowania. Nieszczęśliwe zdarzenie skutkowało poszkodowaniem dwóch osób oraz spowodowało duże utrudnienia w ruchu.

Scena wypadku rozgrywała się na drodze krajowej numer 12, pomiędzy miejscowościami Kębanowice a Buczyna. Funkcjonariusze policji podjęli starania, aby ustalić początkowy przebieg zdarzenia.

Kierującym rozbitego pojazdu był 43-letni mieszkaniec powiatu polkowickiego. Podczas wyprzedzania innego samochodu na skrzyżowaniu w kierunku Buczyny, stracił kontrolę nad swoim pojazdem i w wyniku tego wpadł do rowu po lewej stronie drogi – relacjonuje podkomisarz Przemysław Rybikowski z Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach.

Policja udzieliła informacji, że 43-latek podróżował ze swoją 6-letnią córką. Dziewczynka po wypadku została natychmiast zabrana przez służby ratunkowe do szpitala, jednak nie podano informacji o jej stanie zdrowia.

Podkomisarz Przemysław Rybikowski poinformował również, że kierowca został przetransportowany do szpitala w Legnicy śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W momencie transportu był nieprzytomny – wyjaśnia.