Podczas interwencji w Głogowie, funkcjonariusze miejscowej policji odkryli i zabezpieczyli około 280 porcji narkotyków u 15-letniego chłopca. Próby są teraz podjęte, aby zrozumieć, jak doszło do transakcji narkotykowej, skąd chłopiec zdobył te substancje odurzające i co planował zrobić z tak dużą ilością. Wydarzenia te spowodowały przekazanie sprawy do Sądu Rodzinnego i Nieletnich w Głogowie.

W środku tygodnia, funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego zwrócili uwagę na młodego mężczyznę na ulicy Piłsudskiego w Głogowie, który wydawał się szczególnie spięty. Policjanci postanowili natychmiast działać, podejrzewając, że nerwowe zachowanie mężczyzny mogło być spowodowane posiadaniem nielegalnych substancji.

Niedługo później, ich przypuszczenia zostały potwierdzone. Funkcjonariusze odkryli, że 15-letni chłopiec, mieszkaniec powiatu głogowskiego, przechowywał w swoim plecaku nielegalne substancje. Zabezpieczono od niego około 280 porcji marihuany.

Na tym etapie, policja stara się ustalić dokładnie, jak to wszystko się stało, skąd i od kogo chłopiec zdobył zakazane narkotyki. Istnieje podejrzenie, że mógł być zaangażowany w handel narkotykami. Policjanci postawili nastolatkowi zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających, a jego dalszy los będzie teraz zależeć od decyzji sądu.

Sąd Rejonowy w Głogowie, Wydział Rodzinny i Nieletnich, podjął decyzję o umieszczeniu nieletniego w Schronisku dla Nieletnich na okres trzech miesięcy jako środka zapobiegawczego.