Nielegalna działalność grupy przestępczej składającej się z pięciu mieszkańców Głogowa, prowadzącej handel narkotykami od początku bieżącego roku, została przerwana. Dwa dni wcześniej, organy ścigania zatrzymały jej członków, a na czele grupy stał Arkadiusz K. Analiza dowodów zgromadzonych przez śledczych wykazała, że grupa wprowadziła do obrotu znaczne ilości różnego typu narkotyków, takich jak metamfetamina, marihuana i MDMA. Wydaje się ponadto, że dwie osoby z Bytomia Odrzańskiego i Nowego Miasteczka również uczestniczyły w handlu tymi substancjami zaopatrując się u Arkadiusza K. i także oni zostali zatrzymani przez służby.

Informowaliśmy wcześniej, dwa dni temu, 22 maja, o śmiałej akcji antyterrorystów w bloku przy ulicy Obrońców Pokoju w Głogowie. Dzisiaj rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Legnicy, Liliana Łukasiewicz, podała dodatkowe informacje – okazało się, że funkcjonariusze jednocześnie przeprowadzili akcje w trzech innych mieszkaniach w mieście oraz dwóch poza jego granicami.

Rezultatem tych działań było przejęcie znacznej ilości narkotyków i zatrzymanie sześciu osób. W mieszkaniu jednej z zatrzymanych, Marty K., 39 lat, znaleziono ponad pół kilograma marihuany, prawie 800 gramów metamfetaminy i ponad pół kilograma MDMA. Substancje te przechowywano m.in. w sejfie oraz w torbach podróżnych – podaje Łukasiewicz.