Dzień 17 czerwca oznaczał dla zawodników Chrobrego Głogów powrót do pracy po urlopowym odpoczynku. Właśnie tego dnia piłkarze rozpoczęli okres letnich przygotowań do nadchodzącego sezonu w Fortunie 1 Lidze. Ten dzień był także czasem na przeprowadzenie badań medycznych przed rozpoczęciem treningów. Plan dnia zawierał również sesje treningowe na siłowni oraz popołudniowy czas spędzony na boisku.

W międzyczasie doszło do pewnych zmian w zarządzaniu zespołem. Grzegorz Szoka, 37-letni asystent głównego trenera Piotra Plewni, nie zdecydował się na przedłużenie umowy z klubem, która wygasła w czerwcu. Szoka postanowił podjąć nowe wyzwanie kariery i przejąć funkcję pierwszego trenera w innej drużynie – Zniczu Pruszków. Podczas swojej dwuletniej współpracy z Chrobrym Głogów, Szoka miał okazję zdobywać cenne doświadczenia i realizować cele zespołu, co z pewnością przyczyniło się do jego rozwoju osobistego i zawodowego.

Do zmian kadrowych doszło także w obszarze medycznym zespołu – Grzegorz Mazur, fizjoterapeuta Chrobrego Głogów, po ośmiu latach współpracy postanowił opuścić klub.

Trener Piotr Plewnia już teraz zapowiada strategię na nadchodzący sezon. Skupi się na doskonaleniu elementów, które były już rozwijane w poprzednim sezonie, takich jak solidna defensywa, wysoki pressing czy konstruowanie skutecznych akcji bramkowych. Trener liczy na to, że te elementy przyniosą więcej radości z gry zarówno zawodnikom, jak i kibicom.