„Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego w województwie dolnośląskim na DK 12 – Nielubia” –  to nazwa wykonania nowej budowy chodnika, bowiem już niedługo w Nielubi zrobi się bezpieczniej, wszystko za sprawą chodnika, który ma być wybudowany przy jednej z z dróg krajowych w Polsce. A jeśli droga krajowa, to oznacza to, że jest bardzo uczęszczana przez kierowców.

Przy jakiej drodze krajowej będzie wybudowany chodnik? Kiedy chodnik będzie gotowy?

Przy drodze Krajowej nr 12 w miejscowości Nielubia, będzie wybudowany chodnik. Przy tak bardzo uczęszczanej drodze brak chodnika był bardzo niebezpieczny i uciążliwy dla mieszkańców. Szczególnie bardzo brak chodnika sprawiał kłopot przy przemieszczaniu się do głównych obiektów, takich jak między innymi: boisko czy przystanek autobusowy.

Już od dawna próbowano, aby budowa chodnika doszła do skutku. Do końca wiosny przyszłego roku, ma pojawić się chodnik o długości 400 metrów, wraz z dwoma przejściami dla pieszych. Ponadto na pewnym odcinku chodnika ma pojawić się także oświetlenie, które bezsprzecznie będzie pomagało w poruszaniu się pieszym, szczególnie o tej porze roku, kiedy dni coraz krótsze i szybko robi się ciemno. Droga z wybudowanym chodnikiem, zdecydowanie ułatwi poruszanie się pieszych również na cmentarz. Co więcej, na budowie chodnika się nie skończy, bowiem powstanie także kanał technologiczny a stary system odpowiadający za odwodnienie zostanie przebudowany.

Skąd fundusze na budowę chodnika?

Wszystkie koszty związane z inwestycją budowy odcinku chodnika przy drodze krajowej nr 12, zostaną pokryte przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. To właśnie z GDDKiA została podpisana umowa z wykonawcą. Programy dzięki którym budowa drogi dojdzie do skutku to:

  • Program Budowy Dróg Krajowych na lata 2014 – 2023 – Program Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych.
  • Program Poprawy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w ciągu drogi krajowej nr 12

To zdecydowanie bardzo optymistyczna wiadomość dla mieszkańców Nielubi jak i Gminy Żukowice.