Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. To czas kiedy myślimy o swoich bliskich, spędzamy więcej czasu z rodziną oraz w szczególny sposób dbamy o wzajemne potrzeby. Myślimy też o tych, którzy tych nawet podstawowych potrzeb, nie mają zapewnionych. Święta to szczególny czas, kiedy chętniej wyciągamy pomocną dłoń do drugiego człowieka. Dlatego też w tym okresie rozpoczyna się kolejna już akcja Szlachetnej Paczki.

Czym jest Szlachetna Paczka? Jakie są potrzeby? Jakie są terminy związane z Szlachetną Paczką? Ile rodzin w Głogowie znalazło darczyńców?

Program Szlachetna Paczka działa w Polsce od wielu, wielu lat, bo od 2001 roku. Ma ona na celu pomaganie różnym osobom, czy też rodzinom, które znalazły się w ciężkiej sytuacji życiowej. W tym roku w Głogowie akcja Szlachetna Paczka rozpoczęła się 13 listopada. To tego dnia została otwarta Baza Rodzin Szlachetnej Paczki, które potrzebują naszej pomocy.

Każdy z nas może zostać darczyńcą! W Głogowie już 19 rodzin znalazło swojego darczyńcę, który pomoże w potrzebie. Każdy chętny do pomocy wybiera w bazie rodzinę, której listę potrzeb jest w stanie zrealizować. Dzięki temu każda rodziny czy też pojedyncze osoby otrzymają to czego naprawdę potrzebują. A nie są to tylko drobne gadżety typu – ubrania. Czasami ktoś nie ma na czym spać, czasami ktoś chodzi w dziurawych butach, często ktoś marznie bo nie ma kołdry czy koców.

Nadchodzi zima, wiele z tych osób nie ma się czy ogrzać i potrzebują opału. bojlerów, czy kuchenki gazowej by ugotować ciepły posiłek. Ponadto wartościowe są też bony czy vouchery na różne zabiegi rehabilitacyjne itp. itd. Nie są to małe potrzeby, ale za to wielki dobry uczynek, jeśli mamę możliwość i chęci je zrealizować i spełnić czyjeś marzenia. A tak wielkie marzenia dla tych ludzi, dla większości z nas są normalnością i codziennością, którą nie zawsze doceniamy.

Komu pomaga Szlachetna Paczka?

Są to osoby niepełnosprawne, osoby osamotnione, osoby starsze. Ponadto rodziny wielodzietne czy matki samotnie wychowujące dzieci. Co więcej osoby z różnymi chorobami oraz z różnymi problemami, którym rzucił im los.

Każdy z nas może wybrać swoją rodzinę, aby obdarować ją Szlachetną Paczką do 11-12 grudnia.