Całkiem niedawno pisaliśmy o budowie turbinowego ronda w Głogowie. Wspominaliśmy o tym, że krzyżówka ulic Wojska Polskiego i Piłsudskiego jest nieprzejezdna. Co prawd, a były utrudnienia drogowe typu objazdy, związane z budową ronda, ale teraz można cieszyć się gotowym rondem i zwiększonym bezpieczeństwem drogowym w mieście.

Od kiedy rondo jest przejezdne? Jak będzie się nazywało nowe rondo? 

W październiku, a dokładnie 22 października, rondo było już przejezdne. Natomiast oficjalną nazwę rondo otrzymało 17 listopada br. Oficjalna nazwa została przyjęta przez radę miasta, po tym jak zaproponował ją Prezydent miasta Głogów — Pan Rafael Rokaszewicz. Rondo nosi nazwę: „Rondo Hutników”. 

Kto był obecny podczas wydarzenia?

Oprócz Pana Prezydenta, przy turbinowym rondzie pojawili się między innymi:

  • Pan Piotr Karwan — radny sejmiku
  • Pan Tymoteusz Myrda — wicemarszałek województwa
  • Przedstawiciele KGHM
  • oraz wiele innych osób

Całemu wydarzeniu, jakim było między innymi przecięcie wstęgi na Rondzie Hutników, towarzyszyła orkiestra Huty Miedzi Głogów. Nowe rondo jest turbinowe, dlatego też należy zwrócić szczególną uwagę przy wyborze pasa. Rondo na wysepce posiada piękne nasadzenia, a na samym środku stanęła Kadź Hutnicza, która robi niesamowite wrażenie. 

Największe rondo w Polsce!

Jeśli jesteśmy przy temacie ronda, to warto wspomnieć, że to właśnie w Głogowie znajduje się największe rondo w Polsce i jedno z większych rond w Europie! Mieści się ono przy Placu Konstytucji 3-go Maja. Podobno jego przejazd zajmuje około jednej minuty, w zależności od natężenia ruchu drogowego. Wyspa ronda to przepiękny, pełen zieleni teren o powierzchni około pięciu hektarów.

Czy wiedzieliście Państwo o tym, że w Głogowie jest największe rondo w Polsce?