Weekend 3-5 grudnia zapowiada się w Głogowie niesamowicie ciekawie. Od 3 grudnia będzie można udać się na Jarmark z produktami regionalnymi. W niedzielę 5 grudnia przez ulice Głogowa przejadą Mikołaje na rowerach, a później odbędzie się koncert charytatywny, Przyjrzyjmy się bliżej wszystkim weekendowym atrakcjom.

Jarmark Świąteczny

Już od piątku 3 grudnia na Rynku pojawi się Jarmark, który rozstawiony będzie aż do poniedziałku 6 grudnia. To właśnie w poniedziałek odbędą się na nim Imieniny Świętego Mikołaja, a wraz z nimi animacje i zabawy dla dzieci. Najmłodsi będą mogli nauczyć się jak ozdabiać styropianowe bombki i pierniki. Pojawią się tam też eksperymenty chemiczne dla trochę starszych dzieci, a dla tych młodszych basen z kulkami. 

Na Jarmark można też oczywiście przyjść w sobotę. To właśnie tego dnia o 17 głogowski Rynek rozśpiewa się podczas koncertu mikołajkowego grupy Spiritual Singers. Tuż po koncercie o 18 wysłuchać będzie można “Głogowskiej pastorałki”.

Mikołajowy Peleton Pomocy

W niedzielę 5 grudnia o 11 ulicami Głogowa przejadą Mikołaje na rowerach. Każdy może dołączyć do tego wesołego Peletonu Pomocy. Akcja ta co roku cieszy się ogromną popularnością i nie tylko głogowianie biorą w niej udział!

Kolędy dla…

Niedziela to również dzień koncertu charytatywnego, W tym roku impreza uzupełni Jarmark Świąteczny i będzie miała miejsce na Rynku. W każdej edycji Urzędnicy śpiewają dla innej potrzebującej osoby, tym razem będzie to koncert dla Jasia Walosa. Jaś ma 8 lat i bardzo mocno potrzebuje pieniędzy na operację nóżek. Zachęcamy wszystkich do wsparcia.