Czas Świąt Bożego Narodzenia jest dla większości osób bardzo rodzinnym świętem. Lubimy w tym czasie spotykać się z bliskimi i obdarowywać się prezentami. Niestety samotni seniorzy nie mogą w ten sposób spędzać wolnego czasu. Właśnie dlatego po raz kolejny Miejska Gmina Głogów razem z Caritasem Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej organizują akcję “Paczka dla samotnego seniora”.

Jaki jest cel akcji “Paczka dla samotnego seniora”?

Miejska Gmina Głogów i Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej planują zrobić aż 150 paczek. Trafią one do seniorów, którzy nie mają z kim spędzić tego świątecznego czasu. To już kolejna edycja akcji, która ma za zadanie umilić święta samotnym osobom. W poprzednich latach w Głogowie władze Gminy i Caritas zorganizowali gorące obiady. Paczki rozdawane były także przy okazji ostatnich świąt Wielkanocnych.

Kto dostanie świąteczną paczkę?

Paczki przekazane zostaną samotnym i starszym osobom z Głogowa i najbliższych okolic. Każdy senior, który chciałby otrzymać podarunek może zgłosić się do 10 grudnia. Jeśli znacie potrzebujące osoby, które ucieszą się z gwiazdkowego prezentu, również możecie zadzwonić na numer telefonu: 76 7265 535. Infolinia działa od 8:00 do 15:00. Zgłaszać można się do wyczerpania miejsc. 

Zachęcamy wszystkich samotnych seniorów, żeby zgłosili chęć wzięcia udziału w akcji! Zostało niewiele czasu więc warto dzwonić już dziś.