Po niezwykle udanym poprzednim sezonie na zapleczu ekstraklasy, zespół z Głogowa konsekwentnie wzmacnia drużynę, by w zbliżających się rozgrywkach dopiąć swego i awansować do Ekstraklasy. W niedawno zakończonym sezonie Chrobry otarł się o awans, przegrywając w finale baraży z Koroną Kielce.

Starzy odchodzą, nowi przychodzą

Podopieczni Ivana Djurdjevic spisywali się na tyle dobrze, że klub zmienił właśnie trener. Serb, który nie poradził sobie w roli trenera w Lechu Poznań, znów dostanie szansę sprawdzenia się na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w kraju i w kolejnym sezonie poprowadzi Śląsk Wrocław. W Głogowie zastąpi go Marek Gołębiewski, który też ma już za sobą epizod w Ekstraklasie, ale po serii słabych wyników, ustąpił ze stanowiska trenera w Legii Warszawa.

Poza trenerem z klubu odeszli również piłkarze. Michał Rzuchowski również podpisał kontrakt ze Śląskiem. Dominik Pila odszedł do Lechii Gdańsk, Mikołaj Lebedyński do Stali Mielec, Marcel Ziemann do Arki Gdynia, a Dennis van der Heijden wraca do kraju, by grać w barwach VV Capelle.

Zastąpić mają ich piłkarze z przeszłością w Ekstraklasie, czyli Artur Bogusz, który w zeszłym sezonie zagrał pięć meczów dla Radomiaka oraz Rafał Wolsztyński w przeszłości reprezentujący Górnik Zabrze. Patryk Mucha dołączy do zespołu z Widzewa Łódź, ale udało mu się zagrać dwa mecze dla Zagłębia Lubin. Jakub Kuzdra przejdzie na zasadzie wolnego transferu po przygodzie w Grecji. Kamil Wojtyra na Chrobrego zamieni Skrę Częstochowa. Najbardziej doświadczonym z nowych zawodników jest Sebastian Steblecki, który w barwach Cracovii rozegrał ponad 70. meczów w Ekstraklasie, ale do drużyny Marka Gołębiewskiego przejdzie z GKS-u Tychy.