Już dzisiaj ma swój początek Lato w Twierdzy Głogów, czyli dwa tygodnie pełne atrakcji. Tegoroczne wydarzenie będzie piętnastym z cyklu, a trwać będzie od 27 czerwca do 9 lipca. W lokalnych wydarzeniach będzie można wziąć udział bezpłatnie, ale przewidziane są także wyjazdy poza Głogów.

Pierwszy tydzień

W poniedziałek odbędzie się rozpoczęcie całej imprezy. We wtorek, w dwusetną rocznicę śmierci Józefa Wybickiego, czeka na nas wykład historyczny oraz nocne zwiedzanie podziemia Bożego Ciała i ruin św. Mikołaja. Środa to dzień zwiedzania jednostki wojskowej i sprzętu w Świętoszowie. Ostatni dzień czerwca to dzień ze strażakami w PSP Głogów.

Początek lipca to czas nauki o broniach i pojazdach z okresu II WŚ. Idąc dalej, czeka nas wycieczka do Lublina, gdzie odwiedzimy między innymi muzeum oraz Park Leśny, a na zakończenie pierwszego tygodnia przewidziany jest spływ kajakowy do Nowej Soli.

Drugi tydzień

4 lipca zwiedzimy nieznane zakątki dworca PKP. Następnego dnia udamy się w trasę śladami dawnej twierdzy. Później obejrzymy Pomnik Głupoty Ludzkiej, czyli kilkusetletni Czarny Dąb, który został podpalony. 7 lipca znów odwiedzimy podziemia Bożego Ciała oraz ruiny kościoła św. Mikołaja, a także Bulwar Nadodrzański. Kolejny dzień to już zakończenie całego wydarzenia, ale 9 lipca będziemy mogli jeszcze zwiedzić twierdzę Nysa.