W dniach 4-7 lipca odbył się w Kielcach oraz Suchedniowie Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych. Z dobrej strony na zawodach pokazali się zawodnicy z Głogowskiego Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych.

Justyna Podlasin wróciła do Głogowa z dwoma medalami, złotym w grze pojedynczej i brąz w deblu. Sebastian Pavter zajął czwarte miejsce w grze pojedynczej, a w grze podwójnej uplasował się na trzecim miejscu. Medale na tej imprezie mogą uczestnikom dać szansę na reprezentowanie Polski na Światowych Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych, które w przyszłym roku odbędą się w Berlinie.

Kolejne sukcesy

Podobne zawody odbyły się w czerwcu we Wrocławiu, gdzie również znaleźli się zawodnicy Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych OS „Lider”. Udział w nich wzięli Mateusz Osikowski, Patryk Orman, Sebastian Pavter oraz Justyna Podlasin, którzy zdobyli złote medale. Justyna Podlasin ma już za sobą grę na dużych turniejach, w przeszłości brała udział w mistrzostwach Świata i Europy, a w 2014 roku zdobyła w grze podwójnej złoty medal Igrzysk Olimpiad Specjalnych.