Już w sobotę piłkarze ręczni Chrobrego Głogów zainaugurują nowy sezon rozgrywek PGNiG Superligi i już na samym początku czeka ich niezwykle trudne zadanie. W pierwszej kolejce sezonu 2022/2023 głogowianie podejmą we własnej hali Wisłę Płock, czyli jedną z najbardziej utytułowanych drużyn w Polsce.

Cele wyższe niż w poprzednim sezonie

Sezon 2021/22 zawodnicy z Głogowa zakończyli na ósmym miejscu w Superlidze, co było zgodne z przedsezonowym planem. Skład z tamtych rozgrywek nie uległ znaczącym zmianom, a celem na zbliżający się sezon jest co najmniej szóste miejsce w tabeli na koniec sezonu. Do tej pory największym sukcesem Chrobrego jest wicemistrzostwo kraju w sezonie 2005/06, wtedy lepsi okazali się tylko najbliżsi rywale, czyli Wisła Płock, ale w Głogowie słychać głosy, że w późniejszych latach chcą do tego nawiązać i walczyć o jeszcze wyższe cele.

Skazani na wicemistrzostwo

Wisła Płock to drużyna, która seryjnie kończy rozgrywki na drugim miejscu, jest tak od sezonu 2011/2012 i nie są w stanie zdetronizować kieleckiej drużyny. Łącznie po wicemistrzostwo kraju zdobywali aż 21 razy. Siedem razy udawało im się zdobyć tytuł, a ostatni raz dokonali tego w 2011 roku.

Na ten mecz zapraszamy 3 września do głogowskiej hali, początek meczu o godzinie 15:00. Głogowianie chcą dobrze rozpocząć rozgrywki, ale w tym meczu faworytem będą zawodnicy drużyny przyjezdnej.