Miłośnicy muzyki, a w szczególności jazzu z niecierpliwością mogą oczekiwać weekendu. Już w najbliższy piątek rozpoczną się głogowskie Spotkania Jazzowe. Impreza rozpocznie się o godzinie 19:00 paradą jazzową w stylu Dixie.

Muzycy pokonają trasę od Mostu Tolerancji do Centrum Kultury MOK, a tam odbędzie się pierwszy koncert, na którym wystąpią Dragonflies Project oraz Mike and Leni Stern & Łukasz Pawlik Band. Zaraz potem wystąpi Enerjazzer i jam session, a w przerwie pierwszego z koncertów odbędzie się wernisaż wystawy „Jan Bebel in memoriam” w Galerii Edukacji Twórczej.

Jazzowy weekend

W sobotę o godzinie 19:00 w sali widowiskowej Centrum Kultury MOK wystąpią ZK Collaboration i Jack Moore & Gary Moore Tribute Band feat. Daryl Stones. O godzinie 21:30 na scenie plenerowej zaprezentuje się VW Project. W przerwie pierwszego koncert znów odbędzie się wernisaż, tym razem „Twarze Polskiego Jazzu- okładki miesięcznika Jazz Press”.

Klasyczna niedziela

Jeśli to komuś nie wystarczy, w niedzielę odbędzie się festiwal 57. Międzynarodowy Wratislavia Cantans, głogowski koncert o nazwie „Władzie i namiętność” rozpocznie się również o godzinie 19:00 w kolegiacie.