Występujące na zewnątrz niskie temperatury, to istotne zagrożenie dla osób w kryzysie bezdomności. Służby apelują o to, aby nie być obojętnym na ludzką krzywdę, ponieważ jeden telefon może uratować nawet kogoś życie. 

W okresie jesienno-zimowym funkcjonariusze policji podczas patrolowania zwracają szczególną uwagę na osoby, którym grozi wychłodzenie organizmu. Sprawdzają przy tym miejsca, w których mogą szukać schronienia osoby bezdomne w tym pustostany, ogródki działkowe czy klatki schodowe. Napotykając osobę w kryzysie bezdomności, funkcjonariusze zawsze oferują pomoc w przewiezieniu do miejsca, w którym mogą przenocować lub zjeść ciepły posiłek. 

Jak co roku policjanci w tym czasie współpracują z innymi służbami oraz instytucjami, takimi jak ośrodki pomocy społecznej. Aby pomóc jednak większej liczbie osób, które potrzebują pomocy, potrzebne jest zaangażowanie nie tylko służb, ale również każdego człowieka. Czasami wystarczy tylko jeden telefon na numer alarmowy lub poinformowanie ośrodka pomocy społecznej o osobach w trudnej sytuacji, bezradnych, samotnych i bezdomnych.  Pozwoli to zapewnić pomoc osobom w trudnym dla nich okresie. Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie asp.szt. Łukasz Szuwikowski przypomina, że w obowiązku każdego z nas jest reagowanie na cudzą krzywdę.