To był wyjątkowo dobry rok dla gminy Głogów, szczególnie jeżeli chodzi o inwestycje. Dzięki pozyskanym środkom udało się bowiem zrealizować wiele ważnych zadań. W roku 2022 m.in. w drogi w gminie, oświatę, jak i strefę aktywności gospodarczej.  

Inwestycje zrealizowane w 2022 roku przejdą do historii gminy Głogów. Dzięki pozyskanym z dofinansowań wielomilionowych środków udało się zrealizować bowiem wiele inwestycji. Rozpoczęto m.in. budowę aktywności gospodarczej, która posłuży mieszkańcom przez długie lata. Na realizację tylko tego projektu otrzymano 210 mln złotych. 

W 6 miejscowościach na terenie gminy prowadzone są również równoległe inwestycje. W Turowie powstanie świetlica, natomiast Serbach szatnia sportowa z odnawialnymi źródłami energii. Środki z Polskiego Ładu udało się uzyskać także na budowę remiz OSP. Nowe siedziby powstają w Serbach, Przedmościu, Szczyglicach oraz Ruszowicach.  

Pozyskane z różnych źródeł środki, pozwolą też na inwestycje planowane w tym roku, których realizacja wystartuje w 2023. To przede wszystkim remonty dróg, czy powstanie Klubu Senior+ w Serbach. Z końcem roku 2022 zainwestowano również w gminną oświatę. Podczas realizacji projektu “dostępna szkoła” dostosowano pomieszczenia w Szkołach Podstawowych w Przedmościu oraz w Wilkowie.