Osiedle Żarków jest obecnie miejscem intensywnej działalności budowlanej. Właśnie trwają prace związane z wznoszeniem dwóch nowoczesnych bloków mieszkalnych należących do TBS. Przygotowania do rozpoczęcia budowy kolejnych dwóch inwestycji również już zbliżają się ku końcowi, ale to jeszcze nie koniec planów związanych z rozwojem tego obszaru.

Na osiedlu Żarków prace budowlane przebiegają pełną parą. Właśnie trwa realizacja dwóch projektów – budynków TBS numer 19 i 20, które razem składają się z 48 mieszkań. Struktury są w zaawansowanej fazie budowy. Niebawem, po drugiej stronie ulicy, niedaleko MCWR, ekipa budowlana rozpocznie stawianie dwóch identycznych bloków. Wykonawca został już wyselekcjonowany, a umowa została podpisana – informuje Rafael Rokaszewicz, prezydent Głogowa.

Koszt najnowszej inwestycji wynosi około 23 milionów złotych. Finansowanie pochodzi z różnych źródeł, w tym z budżetu Gminy Miejskiej Głogów, Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa, Banku Gospodarstwa Krajowego oraz preferencyjnej pożyczki od BGK. Dodatkowo, przyszli mieszkańcy również mają swój wkład finansowy w tę inwestycję.