Niedawno, funkcjonariusze służby drogowej z Głogowa musieli przeprowadzić interwencję wobec 20-letniego obywatela Ukrainy. Młody mężczyzna, poruszając się po obszarze zabudowanym, nie zastosował się do ograniczeń prędkości. Dodatkowo, podczas kontroli drogowej okazało się, że przedstawione przez niego prawo jazdy było sfałszowane. Za te czyny mężczyzna teraz odpowiadać będzie przed wymiarem sprawiedliwości.

Sytuacja miała miejsce w Głogowie parę dni temu. Ukraiński obywatel został zatrzymany przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego za przekroczenie dozwolonej prędkości aż o 13 km/h. W trakcie kontroli drogowej prezentował on policjantom swoje ukraińskie prawo jazdy, które zawierało błędy, co natychmiast zwróciło uwagę wprawionych w takich sytuacjach policjantów.

Po dokładnym przeanalizowaniu dokumentu, funkcjonariusze drogówki doszli do wniosku, że nie tylko treść dokumentu była niewłaściwa, ale także brakowało jakiejkolwiek formy zabezpieczającej dokument. W konsekwencji tych ustaleń, 20-latek został aresztowany i umieszczony na czas odpowiedniej procedury w policyjnym areszcie. Mężczyzna odpowiadał na zarzut posługiwania się fałszywymi dokumentami przed przedstawicielami organów ścigania. Co więcej, podczas przesłuchania przyznał, że nie posiada żadnych uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych. Z tego powodu usłyszał również zarzuty prowadzenia pojazdu bez odpowiednich uprawnień oraz przekraczania dozwolonej prędkości. Policja w Głogowie skierowała sprawę do sądu, proponując rozpatrzenie jej w trybie przyspieszonym – informuje Anna Zbik, pełniąca obowiązki oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Głogowie.