Po raz pierwszy w sezonie 2023/2024 ekipa KGHM Chrobry Głogów miała okazję zmierzyć się z rywalami na swoim terenie. Drugi mecz tego sezonu, zarazem inauguracyjny dla głogowskiej publiczności, zakończył się sukcesem gospodarzy, którzy zdecydowanie pokonali drużynę Zepter KPR Legionowo wynikiem 31:23. Tym samym, głogowianie udanie rozpoczęli rywalizację w ramach nowych rozgrywek Orlen Superligi.

KGHM Chrobry Głogów, plasujący się na czwartej pozycji w kraju w poprzednim sezonie, nie lekceważył swojego przeciwnika mimo bycia faworytem spotkania. Wyraźnie skupieni i zdeterminowani zawodnicy pokazali na boisku wysokie zaangażowanie.

Trener drużyny, Vitalij Nat, przekonywał po meczu: „Byliśmy świadomi, że to spotkanie nie będzie łatwe. Gra z beniaminkiem to zawsze duże wyzwanie, ponieważ nie znamy go dobrze. Możemy jedynie oglądać jego gry na nagraniach, jeżeli wcześniej nie mieliśmy okazji rywalizować. Oni nie mieli nic do stracenia, a my byliśmy faworytami i graliśmy na własnym terenie. Z tego powodu nie spodziewaliśmy się łatwego meczu”. Trener dodał również, że na początku spotkania jego zawodnicy byli zbyt spięci i próbowali szybko zakończyć pojedynek. Mimo kilku błędów i trudności we wczesnej fazie gry, w drugiej połowie udało im się przejąć pełną kontrolę nad meczem.