Jednym z mieszkańców osiedla Piastów Śląskich w Głogowie, który przez ostatni czas siał terror wśród lokalnej społeczności, był 21-letni młody mężczyzna. Jego działalność przestępcza obejmowała zarówno kradzieże w sklepach, jak i bezpośrednie ataki na innych ludzi. Kiedyś nawet rzucił cegłą w stronę jednej z kobiet i uszkodził radiowóz policji. Po wielu incydentach, ten niepokorny 21-latek został w końcu schwytany przez policję i aresztowany na okres trzech miesięcy.

Służby porządkowe, a dokładniej funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego, udaremniły dalszą działalność młodego przestępcy. Mieszkaniec Głogowa stanowił poważne zagrożenie dla swojego otoczenia, nie tylko ze względu na dokonane przez niego liczne kradzieże, ale również z powodu agresji skierowanej wobec innych osób. Swoją lekceważącą postawę wobec prawa demonstrował między innymi poprzez celowe uszkodzenie oznakowanego radiowozu policyjnego.

21-latek ma na swoim koncie wiele przestępstw. Jego działania obejmowały nie tylko liczne kradzieże w sklepach na terenie Głogowa, ale także poważne przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu innych osób. W jednym z incydentów rzucił cegłówką w kierunku jednej z mieszkanek miasta, zagrażając tym samym jej życiu i zdrowiu. Zostało to potraktowane jako bezpośrednie zagrożenie dla jej bezpieczeństwa.