Założenie własnej działalności to szansa, aby nie mieć nad sobą szefa. Brzmi ciekawie, ale musimy jednak pamiętać o tym, że własna działalność gospodarcza to przywileje, ale i obowiązki. Widać to już na początku – czy wszyscy wiedzą, w jaki sposób przebiega rejestracja firmy? Do tego po założeniu firmy człowiek w 100% odpowiada za sukcesy i porażki – to ogromna odpowiedzialność, na którą nie każda osoba jest gotowa. Do tego dochodzą kolejne formalności.

Rejestracja i prowadzenie firmy – potrzebne zaufane biuro rachunkowe Głogów?

Osoby zainteresowane prowadzeniem działalności muszą wiedzieć, że firmę można założyć online. Wystarczy zajrzeć na stronę biznes.gov.pl. Wszystkie formalności mogą zostać załatwione w jednym miejscu – rejestracja firmy naprawdę jest prosta. Zgłoszenia do odpowiednich instytucji? Z tym także nie ma problemu! ZUS/KRUS, GUS i Urząd Skarbowy otrzymają stosowne informacje. Warto również wiedzieć, że możliwe jest prowadzenie działalności nierejestrowej. Prowadzenie takiej działalności możliwe jest pod następującymi warunkami:

  • musisz być osobą fizyczną,
  • przychody w żadnym z miesięcy nie mogą przekroczyć 50% minimalnego wynagrodzenia. Od 1 lipca minimalne wynagrodzenie wynosi 3 600 zł,
  • brak działań w ramach spółki cywilnej,
  • brak działalności regulowanej – chodzi o działalność, w przypadku której wymaga się zezwoleń lub koncesji,
  • nieprowadzenie działalności gospodarczej w ciągu ostatnich 60 miesięcy.

Rejestracja działalności online

Internet jest ogromnym ułatwieniem, ale zdarzają się sytuacje, kiedy z jakiegoś powodu wszystko musi zostać załatwione osobiście. W takim przypadku mogą pojawić się obawy, ale powodów do zmartwień nie ma żadnych. Przede wszystkim trzeba mieć świadomość tego, że konieczny jest wpis do CEIDG. Chodzi o Centralną Ewidencję i Informację o Działalności Gospodarczej. Wniosek w sprawie tego wpisu można złożyć w wybranym urzędzie gminy – czyli w tym przypadku głogowskim urzędzie. Wniosek można złożyć osobiście lub wysłać listem poleconym, opatrzonym własnoręcznym podpisem wnioskodawcy, którego własnoręczność poświadczona jest przez notariusza. Jeśli coś jest błędnie wypełnione, organ gminy wzywa do skorygowania lub uzupełnienia pisma. Powinno to mieć miejsce w ciągu siedmiu dni roboczych. Wpis do CEIDG wiąże się z wprowadzeniem do systemu teleinformatycznego danych podlegających wpisowi. Nie można też zapomnieć o tym, aby poinformować (poprzez wymagane informacje) ZUS/KRUS, GUS i Urząd Skarbowy. Gdyby pojawiły się jakieś wątpliwości, w każdej z tych placówek można liczyć na wsparcie.

Jeśli masz wątpliwości w rejestracji firmy, skonsultuj się z ekspertami: https://www.ifirma.pl/rejestracja-firmy

Księgowość podstawą udanej działalności gospodarczej

Jeżeli wszystko jest w porządku i działalność została założona, można zacząć myśleć o pracy związanej z prowadzeniem firmy. Nie oznacza to jednak tego, że można skupić się wyłącznie tylko na tym, co przynosi zyski. Kiedy prowadzi się firmę, konieczne jest zajęcie się księgowością. Można to robić samemu, ale trzeba mieć świadomość tego, że jest to czasochłonne. Dlatego też zawsze warto pomyśleć o skorzystaniu z profesjonalnej pomocy. Tego rodzaju wsparciem może okazać się zaufane biuro rachunkowe Głogów.

Biuro rachunkowe Głogów – zapewnienie formalności i doradztwo

Dobre biuro rachunkowe to nie tylko profesjonalna opieka nad wszelkiego rodzaju formalnościami – to także fachowe doradztwo. Nie wszyscy przedsiębiorcy zdają sobie sprawę z tego, jaki rodzaj księgowości będzie najlepszy. Rzetelne biuro rachunkowe powinno więc wyjaśnić wszelkie plusy i minusy. Ważne w tym jest również to, co niesie za sobą prowadzonej określonej działalności. Przedsiębiorcy do pewnych rzeczy są po prostu zobowiązani – wystarczy zwrócić uwagę choćby na to, w jakich sytuacjach możliwe jest prowadzenie księgowości uproszczonej.

Wypróbuj możliwości oferowane przez biuro rachunkowe Głogów: https://www.ifirma.pl/biuro-rachunkowe-glogow

Biuro rachunkowe Głogów a księgowość online

Przedsiębiorcy mogą wybierać biuro rachunkowe zgodnie z miejscem zamieszkania, ale czy to jest konieczne? Księgowość online to w dzisiejszych czasach norma. Biura te starają się wychodzić naprzeciw pojawiającym oczekiwaniom. Oczywiście istotne jest też to, o jakiej działalności mowa. Księgowość online jednoosobowej działalności gospodarczej nie jest tym samym, co księgowość spółki.. Wypróbuj rzetelnej księgowości online: https://www.ifirma.pl/ksiegowosc-online

Podsumowanie

Niezależnie od okoliczności przedsiębiorcy muszą pamiętać o tym, że prowadzenie własnej działalności gospodarczej niesie za sobą wiele formalności. O ile samo założenie firmy jest stosunkowo proste, o tyle samodzielne zajmowanie się księgowością wydaje się zadaniem niemożliwym. Nie chodzi o odpowiednią wiedzę – osoba odpowiadająca za firmę ma na głowie wiele spraw, natomiast opieka nad księgowością jest czasochłonna i dość stresująca. Ewentualne błędy mogą okazać się przecież kosztowne. Poza tym sprawy podatkowe to temat, w którym często mówi się o zmianach. Zdarza się nawet, że te zmiany następują, ale niekoniecznie wiąże się to z zadowoleniem ogółu (słynny Polski Ład).