5 grudnia, dokładnie o godzinie 17, dźwięk syren radiowozów rozbrzmiewał przez cały kraj. To wyraz głębokiego szacunku od policjantów dla swoich kolegów w mundurach, którzy zginęli podczas pełnienia obowiązków służbowych.

Z tej okazji, zarówno policjanci jak i pracownicy cywilni w policji, a także blisko współpracujące z nią służby oraz wszyscy, dla których porządek i bezpieczeństwo jest priorytetem, stawili czoła dynamice i zagrożeniom współczesnego świata. Wszyscy oni zatrzymali się na chwilę, aby razem uczcić pamięć tych, którzy oddali swoje życie w służbie społeczeństwu. Było to wspólne wyrażenie jedności i pamięci poległych kolegów. „Cześć ich pamięci” – to hasło, które przyświecało temu momentowi.

W hołdzie tym, którzy poświęcili swoje życie wykonywaniu obowiązków służbowych, wezwał wszystkich komendant główny Policji, generał inspektor Jarosław Szymczyk.

Nie tylko policjanci, ale także przedstawiciele innych służb mundurowych oraz ratownicy medyczni z Głogowa oddali cześć zmarłym w służbie kolegom z Wrocławia. Spotkanie odbyło się na placu przed Komendą Powiatową Policji.