Dwie odważne i pełne empatii nastolatki z miasta Głogów, usytuowanego w województwie dolnośląskim, podjęły decyzję o niesieniu pomocy starszemu człowiekowi, którego natknęły na swojej drodze. Tego dnia, 6 grudnia, wracając wieczorem do swojego domu, spotkały mężczyznę, który wyglądał na bezradnego i potrzebującego wsparcia. Działania, które następnie podjęły Amelka i Nadia, są godne najwyższego uznanie.

Gdy starszy pan przechodził obok dziewczyn, zauważyły one, że był on ubrany zdecydowanie zbyt lekko jak na panujące warunki pogodowe. Kilka momentów później usłyszały za sobą głośne dźwięki przypominające zgiełk. Obróciły się i ujrzały, że ten sam mężczyzna upadł na chodnik, a obok niego znajdowała się kobieta usiłująca go podnieść. Niestety jej siły wydawały się niewystarczające dla tej sytuacji.

Amelka i Nadia bez wahania postanowiły pomóc tej kobiecie. Z ich pomocą udało się przenieść starszego pana na najbliższy przystanek i usadzić go na ławce. W międzyczasie Nadia wykonywała telefon w celu wezwania pomocy medycznej. Amelka z kolei ofiarowała mężczyźnie swoje rękawiczki oraz szalik, następnie razem z tą kobietą pilnowały, aby pan nie spadł ponownie na ziemię.

Po długotrwałych manewrach reanimacyjnych, mężczyzna został przetransportowany do szpitala. Obecnie dziewczyny z niepokojem czekają na wiadomość o stanie zdrowia 77-letniego mężczyzny, którego uratowały.