Niewielką grupę nieletnich, składającą się z czterech osób, zatrzymała Straż Ochrony Kolei w Głogowie. Dzieci, mające od 8 do 12 lat, ignorując wszelkie zasady bezpieczeństwa, układały kamienie na torach kolejowych tuż przed nadjeżdżającym pociągiem. Ich działania stanowiły realne zagrożenie nie tylko dla nich samych, ale także dla wszystkich pasażerów korzystających z transportu kolejowego.

Zdarzenie miało miejsce podczas patrolu funkcjonariuszy z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Głogowie, na trasie pomiędzy Głogowem a Krzepowem. W trakcie obchodów, strażnicy dostrzegli czteroosobową grupę dzieci przebywającą na aktywnych torach, które wykorzystywały do układania przeszkód z kamieni na szynach.

Funkcjonariusze natychmiast interweniowali. W obrębie torów zauważyli dwie dziewczynki oraz dwóch chłopców w wieku od 8 do 12 lat, których zabawa polegała na układaniu kamieni przed nadjeżdżającym pociągiem. Dzieci nie zdawały sobie sprawy, jakie tragiczne konsekwencje może przynieść ich nieodpowiedzialna zabawa. Po zatrzymaniu, nieletnie osoby zostały przekazane w ręce policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie, którzy podjęli dalsze czynności śledcze.

Chcielibyśmy przypomnieć, że przebywanie dzieci w miejscach do tego nieprzeznaczonych na terenie kolejowym może prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych, a nawet utraty życia. Przeszkody pozostawione na torach, takie jak kamienie, stanowią duże zagrożenie dla nadjeżdżających pociągów i innych pojazdów szynowych, a co za tym idzie – dla wszystkich korzystających z transportu kolejowego.