Rozpoczęcie współpracy pomiędzy Państwową Akademią Nauk Stosowanych w Głogowie, dawniej znanej jako PWSZ, a korporacją ENGIE, globalnym potentatem w dziedzinie energii odnawialnej z siedzibą również w Polsce, zostało ogłoszone. ENGIE planuje budowę pierwszej biogazowni w Polsce na terenie Głogowa.

Dzień 20 marca, to data uroczystego parafowania umowy partnerskiej przez rektor uczelni Katarzynę Rusak oraz dyrektora ENGIE Zielona Energia Przemysławem Chrycem. Ceremonia odbyła się w sali senackiej akademii, a do obecnych na niej gości należeli między innymi prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz i prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Przemysław Bożek.

Planowanym skutkiem nawiązanej współpracy ma być przede wszystkim wymiana doświadczeń i praktyczne zastosowanie teoretycznej wiedzy. Sposobem na realizację tych celów mają być staże i praktyki dla studentów, a także patronat nad studenckimi organizacjami i kołami naukowymi. Katarzyna Rusak, rektor uczelni, podkreśliła potencjalne korzyści współpracy, które mogą w przyszłości zaowocować nawet otwarciem nowego kierunku studiów.

ENGIE jest renomowaną firmą o ugruntowanej pozycji na rynku globalnym, specjalizującą się w zarządzaniu energią. Ich reputacja w Głogowie jest solidna, zwłaszcza dzięki planowanej inwestycji w budowę pierwszej w Polsce biogazowni, której realizacja jest przewidywana na najbliższe dwa do trzech lat.